Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Slöja. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö, 1946.

Klart glas med musch. Höjd 24 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
560
5 846
633
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (23 bud)
26 apr 2016 10:03
560 EUR
26 apr 2016 10:02
540 EUR
26 apr 2016 10:02
522 EUR
26 apr 2016 10:01
520 EUR
26 apr 2016 10:00
500 EUR
26 apr 2016 10:00
480 EUR
26 apr 2016 10:00
462 EUR
26 apr 2016 10:00
442 EUR
26 apr 2016 10:00
422 EUR
26 apr 2016 9:59
402 EUR
26 apr 2016 9:49
382 EUR
26 apr 2016 9:49
372 EUR
25 apr 2016 22:16
362 EUR
25 apr 2016 20:13
342 EUR
25 apr 2016 20:13
322 EUR
25 apr 2016 20:13
320 EUR
25 apr 2016 14:36
300 EUR
25 apr 2016 13:44
280 EUR
25 apr 2016 13:44
268 EUR
24 apr 2016 23:08
260 EUR
21 apr 2016 14:13
240 EUR
20 apr 2016 21:37
220 EUR
18 apr 2016 20:21
200 EUR