Lea Nevanlinna

(Finland, Född 1925)
Lea Nevanlinna
(Finland, Född 1925)

LEA NEVANLINNA, BORD. Tidigt 1950-tal.

Mahogny, isärtagbart bord. Diameter 135 cm. Höjd 68 cm.

Åldersrelaterad slitage.

Finsk Konstindustri 1950-1954, sid. 92, publicerad av Industrikonstförbundet Ornamo.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
2 210
24 907
2 306
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (26 bud)
25 apr 2016 11:46
2 210 EUR
25 apr 2016 11:46
2 200 EUR
25 apr 2016 11:46
2 110 EUR
25 apr 2016 11:46
2 010 EUR
25 apr 2016 11:45
1 850 EUR
25 apr 2016 11:45
1 800 EUR
25 apr 2016 11:44
1 550 EUR
25 apr 2016 11:44
1 500 EUR
25 apr 2016 11:44
1 400 EUR
25 apr 2016 11:44
1 350 EUR
25 apr 2016 11:43
1 250 EUR
25 apr 2016 11:43
1 200 EUR
25 apr 2016 11:43
1 150 EUR
25 apr 2016 11:43
1 100 EUR
25 apr 2016 11:43
1 000 EUR
25 apr 2016 11:43
980 EUR
25 apr 2016 11:42
930 EUR
25 apr 2016 11:42
910 EUR
25 apr 2016 11:41
870 EUR
25 apr 2016 11:41
850 EUR
25 apr 2016 11:41
820 EUR
25 apr 2016 11:41
800 EUR
25 apr 2016 11:35
720 EUR
25 apr 2016 11:35
700 EUR
25 apr 2016 5:29
620 EUR
24 apr 2016 12:30
600 EUR