Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, KONSTGLAS. Uppståndelsen. Sign. Gunnel Nyman, Iittala. 1940-tal.

Blåst klart kristallglas, vriden. Höjd 35,5 cm.

Smärre slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
3 000
33 990
3 130
Utropspris
6 000 EUR
Budhistorik (12 bud)
8
27 apr 2016 16:49
3 000 EUR
24 apr 2016 20:26
2 900 EUR
22 apr 2016 21:31
2 400 EUR
21 apr 2016 19:51
1 800 EUR
21 apr 2016 16:38
1 400 EUR
20 apr 2016 7:35
1 100 EUR
18 apr 2016 22:03
1 000 EUR
18 apr 2016 21:26
800 EUR
18 apr 2016 20:10
700 EUR
18 apr 2016 17:56
500 EUR
18 apr 2016 16:30
200 EUR
18 apr 2016 16:03
30 EUR