Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Serpentin. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -53.

Frihandsblåst kristall med innesluten opalspiral. Höjd 38 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 250
14 163
1 304
Utropspris
3 000 EUR
Budhistorik (18 bud)
9
26 apr 2016 6:54
1 250 EUR
26 apr 2016 6:54
1 200 EUR
24 apr 2016 20:24
1 051 EUR
24 apr 2016 20:24
1 001 EUR
24 apr 2016 17:11
880 EUR
8
24 apr 2016 17:11
860 EUR
24 apr 2016 17:10
840 EUR
8
24 apr 2016 17:10
820 EUR
22 apr 2016 21:11
800 EUR
22 apr 2016 21:11
780 EUR
22 apr 2016 17:16
621 EUR
22 apr 2016 17:16
601 EUR
21 apr 2016 20:10
540 EUR
20 apr 2016 21:37
520 EUR
18 apr 2016 21:49
500 EUR
18 apr 2016 20:26
320 EUR
18 apr 2016 19:57
300 EUR
18 apr 2016 16:13
200 EUR