Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Otydlig sign. G. Nyman, Nuutajärvi, 1940-tal.

Klart och lila glas med musch. Höjd 33,5 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
860
9 744
897
Utropspris
1 300 EUR
Budhistorik (26 bud)
13
27 apr 2016 15:51
860 EUR
12
27 apr 2016 15:51
840 EUR
12
27 apr 2016 9:13
820 EUR
10
27 apr 2016 9:12
800 EUR
12
27 apr 2016 9:12
780 EUR
10
26 apr 2016 10:06
760 EUR
11
26 apr 2016 10:06
740 EUR
10
22 apr 2016 21:24
720 EUR
9
22 apr 2016 16:52
700 EUR
8
22 apr 2016 16:52
680 EUR
8
21 apr 2016 23:34
620 EUR
21 apr 2016 23:34
600 EUR
21 apr 2016 19:44
570 EUR
21 apr 2016 19:44
550 EUR
21 apr 2016 18:56
530 EUR
21 apr 2016 18:54
510 EUR
21 apr 2016 18:54
500 EUR
21 apr 2016 16:27
431 EUR
20 apr 2016 17:54
411 EUR
20 apr 2016 17:54
391 EUR
20 apr 2016 17:54
390 EUR
20 apr 2016 9:40
370 EUR
18 apr 2016 21:58
350 EUR
18 apr 2016 21:58
350 EUR
18 apr 2016 20:07
300 EUR
18 apr 2016 14:57
250 EUR