Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Helena Tynell
(Finland, 1918-2016)

HELENA TYNELL, VAS. Sign. Helena Tynell, Riihimäen Lasi Oy. 1960-tal.

Klart och blått glas. Höjd 21 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
640
7 251
668
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (8 bud)
25 apr 2016 12:02
640 EUR
25 apr 2016 12:02
620 EUR
25 apr 2016 12:02
620 EUR
25 apr 2016 12:01
600 EUR
25 apr 2016 12:00
520 EUR
25 apr 2016 11:59
500 EUR
25 apr 2016 11:53
420 EUR
18 apr 2016 11:17
400 EUR