Oiva Toikka

(Finland, 1931-2019)
Oiva Toikka
(Finland, 1931-2019)

OIVA TOIKKA, POMPOM VAS. Sign. Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö. 1970-tal.

Blått, grönt och klart glas. Höjd 12 cm, bredd 11 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
1 400
15 778
1 461
Utropspris
1 200 EUR
Budhistorik (29 bud)
25 apr 2016 10:37
1 400 EUR
8
25 apr 2016 10:37
1 350 EUR
25 apr 2016 10:27
1 250 EUR
8
25 apr 2016 10:27
1 200 EUR
8
25 apr 2016 10:17
920 EUR
25 apr 2016 7:27
900 EUR
8
25 apr 2016 7:27
888 EUR
8
25 apr 2016 7:26
820 EUR
25 apr 2016 7:26
800 EUR
8
25 apr 2016 7:25
720 EUR
25 apr 2016 7:25
700 EUR
8
25 apr 2016 6:18
520 EUR
22 apr 2016 21:10
500 EUR
22 apr 2016 21:10
500 EUR
22 apr 2016 20:45
450 EUR
22 apr 2016 13:15
430 EUR
22 apr 2016 13:15
420 EUR
21 apr 2016 19:23
410 EUR
21 apr 2016 15:59
390 EUR
20 apr 2016 17:22
370 EUR
20 apr 2016 7:05
350 EUR
20 apr 2016 7:05
340 EUR
18 apr 2016 21:48
320 EUR
18 apr 2016 21:48
300 EUR
18 apr 2016 19:53
270 EUR
18 apr 2016 18:05
250 EUR
18 apr 2016 18:05
240 EUR
18 apr 2016 16:07
220 EUR
18 apr 2016 12:04
200 EUR