Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Stämplad Orno. 1950-tal.

Perforerad mässing. Höjden justerbar. Diam. 44,5 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
570
6 538
597
Utropspris
1 200 EUR
Budhistorik (19 bud)
26 apr 2016 17:15
570 EUR
26 apr 2016 17:14
550 EUR
26 apr 2016 17:12
530 EUR
26 apr 2016 17:12
510 EUR
26 apr 2016 17:12
500 EUR
26 apr 2016 17:11
490 EUR
26 apr 2016 17:11
470 EUR
26 apr 2016 17:11
450 EUR
26 apr 2016 17:11
450 EUR
26 apr 2016 17:10
430 EUR
26 apr 2016 17:09
410 EUR
26 apr 2016 17:01
390 EUR
25 apr 2016 11:42
370 EUR
25 apr 2016 11:41
350 EUR
25 apr 2016 11:41
340 EUR
21 apr 2016 18:55
320 EUR
20 apr 2016 14:26
300 EUR
19 apr 2016 13:45
110 EUR
18 apr 2016 13:12
100 EUR