Kerttu Nurminen

(Finland, Född 1943)
Kerttu Nurminen
(Finland, Född 1943)

KERTTU NURMINEN, KONSTGLAS. Rio de Boto cor-de-rosa. Sign. Kerttu Nurminen, Nuutajärvi Notsjö 2005.

Invändigt sandblästrat glas med rött omfångsglas. Diam. 31 cm, höjd 24 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 900
21 793
1 988
Utropspris
2 500 EUR
Budhistorik (7 bud)
27 apr 2016 12:21
1 900 EUR
27 apr 2016 12:21
1 800 EUR
27 apr 2016 12:20
1 600 EUR
23 apr 2016 13:55
1 350 EUR
22 apr 2016 21:20
1 050 EUR
22 apr 2016 16:29
1 000 EUR
18 apr 2016 17:23
350 EUR