Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, SKÅLAR, 2 ST. Stämplade Taito Oy. 1940-/50-tal.

Brons. Bredd 9-12,5 cm.

Slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
1 370
14 138
1 567
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (31 bud)
27 apr 2016 19:26
1 370 EUR
27 apr 2016 19:26
1 320 EUR
27 apr 2016 19:24
1 270 EUR
27 apr 2016 19:23
1 220 EUR
27 apr 2016 19:22
1 170 EUR
27 apr 2016 19:22
1 120 EUR
27 apr 2016 19:21
1 070 EUR
27 apr 2016 19:21
1 020 EUR
27 apr 2016 19:20
970 EUR
27 apr 2016 19:20
950 EUR
27 apr 2016 19:20
930 EUR
27 apr 2016 19:20
910 EUR
27 apr 2016 19:19
870 EUR
27 apr 2016 19:19
850 EUR
27 apr 2016 19:18
830 EUR
27 apr 2016 19:18
810 EUR
27 apr 2016 19:17
770 EUR
27 apr 2016 19:17
750 EUR
27 apr 2016 19:16
730 EUR
27 apr 2016 19:16
710 EUR
27 apr 2016 19:16
660 EUR
27 apr 2016 19:16
640 EUR
27 apr 2016 19:15
620 EUR
27 apr 2016 19:15
600 EUR
27 apr 2016 19:10
520 EUR
27 apr 2016 19:10
500 EUR
27 apr 2016 16:57
440 EUR
25 apr 2016 12:29
420 EUR
22 apr 2016 12:09
400 EUR
20 apr 2016 11:08
200 EUR
18 apr 2016 17:34
100 EUR