Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Otydlig sign. 1940-talets slut.

Klart och brungult glas med musch. Höjd 11 cm.

Smärre slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
460
4 816
522
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (14 bud)
10
27 apr 2016 19:19
460 EUR
9
27 apr 2016 17:26
440 EUR
27 apr 2016 17:25
420 EUR
9
27 apr 2016 17:25
400 EUR
25 apr 2016 19:39
380 EUR
8
25 apr 2016 19:39
360 EUR
22 apr 2016 21:32
340 EUR
21 apr 2016 19:52
320 EUR
21 apr 2016 19:52
300 EUR
21 apr 2016 16:40
260 EUR
20 apr 2016 21:45
240 EUR
19 apr 2016 14:19
220 EUR
18 apr 2016 22:12
200 EUR
18 apr 2016 15:18
100 EUR