Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, TRE VASER. Provexemplar. Osignerade. 1940-tal.

Grönt, klart och opalglas blåst på frihand. Höjd 10-21,5 cm.

Smärre slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
2 400
27 192
2 504
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (29 bud)
27 apr 2016 20:32
2 400 EUR
27 apr 2016 20:32
2 300 EUR
27 apr 2016 20:30
2 150 EUR
9
27 apr 2016 20:30
2 050 EUR
27 apr 2016 20:29
1 850 EUR
9
27 apr 2016 20:29
1 800 EUR
27 apr 2016 20:29
1 550 EUR
9
27 apr 2016 20:29
1 500 EUR
9
27 apr 2016 20:29
1 330 EUR
27 apr 2016 20:29
1 280 EUR
27 apr 2016 20:28
1 250 EUR
9
27 apr 2016 20:28
1 200 EUR
27 apr 2016 19:35
780 EUR
8
27 apr 2016 19:35
760 EUR
27 apr 2016 18:50
740 EUR
8
27 apr 2016 18:43
720 EUR
27 apr 2016 18:43
700 EUR
27 apr 2016 15:48
500 EUR
26 apr 2016 16:51
480 EUR
26 apr 2016 16:51
470 EUR
26 apr 2016 16:50
440 EUR
26 apr 2016 16:50
420 EUR
22 apr 2016 21:37
400 EUR
22 apr 2016 21:37
380 EUR
21 apr 2016 19:54
370 EUR
21 apr 2016 19:54
350 EUR
21 apr 2016 16:48
320 EUR
18 apr 2016 22:10
300 EUR
18 apr 2016 20:13
200 EUR