Toini Muona

(Finland, 1904-1987)
Toini Muona
(Finland, 1904-1987)

TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM. Arabia. Tidigt 1940-tal.

Kopparglaserat porslin. Höjd 28 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 200
12 648
1 373
Utropspris
1 500 EUR
Budhistorik (11 bud)
27 apr 2016 19:15
1 200 EUR
27 apr 2016 19:15
1 000 EUR
27 apr 2016 19:14
960 EUR
27 apr 2016 19:14
850 EUR
27 apr 2016 19:14
770 EUR
27 apr 2016 19:14
700 EUR
27 apr 2016 18:21
650 EUR
25 apr 2016 10:51
480 EUR
24 apr 2016 1:01
420 EUR
22 apr 2016 14:14
400 EUR
20 apr 2016 19:15
85 EUR