Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Pärlbandet. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -58.

Klart glas, inneslutna bubblor i ellipsform. Höjd 21 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
702
7 329
794
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (15 bud)
25 apr 2016 12:43
702 EUR
8
25 apr 2016 12:43
700 EUR
8
25 apr 2016 12:42
682 EUR
25 apr 2016 12:42
662 EUR
8
25 apr 2016 12:39
642 EUR
25 apr 2016 12:39
622 EUR
8
25 apr 2016 12:15
600 EUR
25 apr 2016 11:54
580 EUR
25 apr 2016 10:46
560 EUR
24 apr 2016 16:37
540 EUR
21 apr 2016 12:21
500 EUR
18 apr 2016 21:49
450 EUR
18 apr 2016 19:55
400 EUR
18 apr 2016 19:35
300 EUR
18 apr 2016 14:18
250 EUR