Kyllikki Salmenhaara

(Finland, 1915-1981)
Kyllikki Salmenhaara
(Finland, 1915-1981)

KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMISK KANNA. Sign. KS, Arabia.

Ljus glasyr, oxblodsglasyr. Höjd 14 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
600
6 672
633
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (6 bud)
27 apr 2016 15:44
600 EUR
27 apr 2016 15:44
500 EUR
27 apr 2016 15:43
450 EUR
27 apr 2016 15:43
400 EUR
19 apr 2016 7:48
350 EUR
18 apr 2016 18:37
300 EUR