Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Idman. 1940/50-tal.

Mässingsdetalj, matterat glas, skärm av spjälor. Mått 42x42cm, höjd 26 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
2 550
26 877
2 918
Utropspris
1 800 EUR
Budhistorik (27 bud)
26 apr 2016 13:47
2 550 EUR
26 apr 2016 13:47
2 450 EUR
26 apr 2016 13:45
2 350 EUR
26 apr 2016 13:44
2 250 EUR
26 apr 2016 13:44
2 150 EUR
26 apr 2016 13:43
2 050 EUR
26 apr 2016 13:43
2 000 EUR
26 apr 2016 13:43
1 900 EUR
26 apr 2016 13:43
1 850 EUR
26 apr 2016 13:43
1 800 EUR
26 apr 2016 13:43
1 750 EUR
26 apr 2016 13:42
1 700 EUR
26 apr 2016 13:42
1 650 EUR
26 apr 2016 13:42
1 605 EUR
26 apr 2016 13:42
1 555 EUR
26 apr 2016 13:42
1 500 EUR
26 apr 2016 13:42
1 450 EUR
26 apr 2016 13:42
1 400 EUR
26 apr 2016 1:14
1 050 EUR
25 apr 2016 14:33
850 EUR
24 apr 2016 22:25
790 EUR
24 apr 2016 20:38
700 EUR
21 apr 2016 22:27
555 EUR
21 apr 2016 18:44
470 EUR
20 apr 2016 20:15
450 EUR
20 apr 2016 16:53
300 EUR
19 apr 2016 21:02
222 EUR