Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Oy Taito Ab, sent 1940-tal.

Vitmålad metall, mässing och matterat glas. Diameter 36,5 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
1 300
13 416
1 487
Utropspris
1 200 EUR
Budhistorik (25 bud)
10
27 apr 2016 19:15
1 300 EUR
11
27 apr 2016 18:20
1 250 EUR
10
27 apr 2016 18:20
1 200 EUR
11
27 apr 2016 18:20
1 150 EUR
10
27 apr 2016 12:00
1 100 EUR
9
27 apr 2016 12:00
1 050 EUR
9
27 apr 2016 4:43
860 EUR
26 apr 2016 23:48
840 EUR
8
26 apr 2016 23:48
821 EUR
26 apr 2016 21:51
801 EUR
26 apr 2016 21:51
781 EUR
26 apr 2016 21:51
761 EUR
26 apr 2016 21:51
741 EUR
26 apr 2016 21:50
721 EUR
26 apr 2016 21:50
701 EUR
26 apr 2016 21:50
681 EUR
26 apr 2016 21:50
661 EUR
26 apr 2016 16:34
641 EUR
26 apr 2016 16:34
621 EUR
22 apr 2016 21:42
420 EUR
21 apr 2016 19:01
400 EUR
21 apr 2016 19:01
400 EUR
20 apr 2016 14:38
300 EUR
19 apr 2016 7:44
110 EUR
18 apr 2016 14:21
100 EUR