MODERN + DESIGN F179

42 föremål
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. A.H. Arabia.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKFAT. Sign. TM.
Klubbat pris
347 EUR
Utropspris
400 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, VAS. Sign. Arabia AH.
Klubbat pris
370 EUR
Utropspris
400 EUR
GERDA THESLEFF, KERAMIKVAS. Sign. GT, Finland 1915.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
800 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM. Arabia. Tidigt 1940-tal.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, LJUSSTAKAR, ETT PAR. Ena sign. Kaipiainen.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TOINI MUONA, VAS. Sign. TM, Arabia.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
600 EUR
GERDA THESLEFF, KERAMIKSKÅL. Sign. GT.
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
400 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF.
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
800 EUR
RUT BRYK, KERAMIKSKÅL. Sign. Bryk.
Klubbat pris
790 EUR
Utropspris
600 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Märkt Bryk. Sent 1970-tal.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
1 200 EUR
ELSA ELENIUS, SKÅL. Sign. E E. 1920-/30-tal.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
400 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Sign. Bryk II.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
800 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, FAT. Sign. Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
7 100 EUR
Utropspris
4 000 EUR
MIKAEL SCHILKIN, KERAMIKSKULPTUR. Svan.
Klubbat pris
5 400 EUR
Utropspris
3 000 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM Arabia. 1970-tal.
Klubbat pris
1 252 EUR
Utropspris
500 EUR