Kan inte nå servern

MODERN + DESIGN F179

 
539 föremål
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. A.H. Arabia.
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. A.H. Arabia.
Klubbat pris 
200 EUR
Utropspris
400 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, ETT PAR SOFFOR.
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, ETT PAR SOFFOR.
Klubbat pris 
3 000 EUR
Utropspris
3 500 EUR
MATTA, 1930-tal.
MATTA, 1930-tal.
Återrop
Utropspris
800 EUR
PENTTI MEKLIN, "PUSS, PUSS".
PENTTI MEKLIN, "PUSS, PUSS".
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
800 EUR
KAJ FRANCK, POKAL, 3 ST. Sign. Kaj Franck Nuutajärvi.
KAJ FRANCK, POKAL, 3 ST. Sign. Kaj Franck Nuutajärvi.
Klubbat pris 
750 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KIRSTI ILVESSALO, RYA. "Palokärki", 1957.
KIRSTI ILVESSALO, RYA. "Palokärki", 1957.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
MATTI ALAPOTI, "ABSTRAKT".
MATTI ALAPOTI, "ABSTRAKT".
Återrop
Utropspris
700 EUR
OLLI LYYTIKÄINEN, "UTAN TITEL".
OLLI LYYTIKÄINEN, "UTAN TITEL".
Återrop
Utropspris
1 200 EUR
MARKKU SALO, KONSTGLAS.
MARKKU SALO, KONSTGLAS.
Återrop
Utropspris
600 EUR
PER STENIUS, LANDSKAP.
PER STENIUS, LANDSKAP.
Klubbat pris 
900 EUR
Utropspris
1 200 EUR
KAJ STENVALL, "RYTMEN I LJUS (OCH BYXORNA PÅ)".
KAJ STENVALL, "RYTMEN I LJUS (OCH BYXORNA PÅ)".
Klubbat pris 
3 600 EUR
Utropspris
4 500 EUR
ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN. Modell 98.
ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN. Modell 98.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, PALL, Lukki. 1950-tal.
ILMARI TAPIOVAARA, PALL, Lukki. 1950-tal.
Klubbat pris 
220 EUR
Utropspris
400 EUR
JIM DINE, GLYPOTEK, NEW YORK AND LONDON, THE ARTIST.
JIM DINE, GLYPOTEK, NEW YORK AND LONDON, THE ARTIST.
Klubbat pris 
5 400 EUR
Utropspris
7 000 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA A 330. Guldklockan.
ALVAR AALTO, TAKLAMPA A 330. Guldklockan.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 EUR
PAAVO TYNELL, SKRIVBORDSLAMPA, 5233, Idman.
PAAVO TYNELL, SKRIVBORDSLAMPA, 5233, Idman.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, ETT PAR STOLAR. Domus.
ILMARI TAPIOVAARA, ETT PAR STOLAR. Domus.
Klubbat pris 
200 EUR
Utropspris
400 EUR
GRETA SKOGSTER-LEHTINEN, DÖRRKLÄDE.
GRETA SKOGSTER-LEHTINEN, DÖRRKLÄDE.
Återrop
Utropspris
1 500 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKFAT. Sign. TM.
TOINI MUONA, KERAMIKFAT. Sign. TM.
Klubbat pris 
347 EUR
Utropspris
400 EUR
KAJ FRANCK, KONSTGLAS, FLASKA. Notsjö, 1960-/70-tal.
KAJ FRANCK, KONSTGLAS, FLASKA. Notsjö, 1960-/70-tal.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
500 EUR
GRETA SKOGSTER-LEHTINEN, MATTA. Kiikan Kutomo, 1930-/40-tal.
GRETA SKOGSTER-LEHTINEN, MATTA. Kiikan Kutomo, 1930-/40-tal.
Klubbat pris 
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
IRJA MIKKOLA, BILDVÄV. 1980-tal.
IRJA MIKKOLA, BILDVÄV. 1980-tal.
Klubbat pris 
150 EUR
Utropspris
300 EUR
ALVAR AALTO, RADIOBORD. Artek, 1930-/40-tal.
ALVAR AALTO, RADIOBORD. Artek, 1930-/40-tal.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
500 EUR
SAARA HOPEA, FAT.
SAARA HOPEA, FAT.
Klubbat pris 
200 EUR
Utropspris
500 EUR
AINO AALTO, KANNA. Karhula 1939.
AINO AALTO, KANNA. Karhula 1939.
Klubbat pris 
320 EUR
Utropspris
400 EUR
EVA CEDERSTRÖM, BLOMMOR I KANNA.
EVA CEDERSTRÖM, BLOMMOR I KANNA.
Återrop
Utropspris
1 000 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA.
LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA.
Klubbat pris 
920 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, TAKLAMPA. Idman.
TAPIO WIRKKALA, TAKLAMPA. Idman.
Klubbat pris 
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
Återrop
Utropspris
800 EUR
SEPPO KÄRKKÄINEN, KOMPOSITION.
SEPPO KÄRKKÄINEN, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
700 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TIMO SARPANEVA, RITNING. Sign. -89 med dedikation.
TIMO SARPANEVA, RITNING. Sign. -89 med dedikation.
Klubbat pris 
900 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala 3825.
TAPIO WIRKKALA, VAS. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala 3825.
Klubbat pris 
1 251 EUR
Utropspris
1 300 EUR
ROBERT RAUSCHENBERG, "INDIVIDUAL" UR "7 CHARACTERS".
ROBERT RAUSCHENBERG, "INDIVIDUAL" UR "7 CHARACTERS".
Klubbat pris 
3 800 EUR
Utropspris
5 000 EUR