IKON, tempera på pannå, RISA, förgyllt silver samt pärlor, mästare Vasilij Kovalevsky, Moskva 1842.

Martyr Antipa, Profeten Zakarias och Martyr Christopher. Storlek 31x26 cm.

Slitage, skador.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

ИКОНА, темпера на доске, ОКЛАД, позолоченное серебро и бисер, мастер Василий Ковалевский, Москва, 1842.
Три святых свят. Антипа, пророк Захария, муч. Христофор.
Потертости, повреждения.
Данный предмет можно забрать после аукциона по адресу: Iso Roobertinkatu 12.

1 800
20 538
1 872
Utropspris
3 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (8 bud)
23 maj 2016 17:48
1 800 EUR
23 maj 2016 16:56
1 750 EUR
21 maj 2016 12:54
1 700 EUR
19 maj 2016 19:27
1 650 EUR
17 maj 2016 13:52
1 600 EUR
10 maj 2016 7:09
1 000 EUR
9 maj 2016 16:23
500 EUR
9 maj 2016 15:05
40 EUR