FAT MED SKÅLAR 2 ST, rödlera, Iris-fabriken (1897-1902), Borgå, Finland

Blå glasyr med vit och brun dekor. Skålarnas längd 12,5 cm, fatet 16x16 cm.

Nagg. Krackelyr.

Klubbat pris
620
7 111
649
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (11 bud)
24 maj 2016 19:20
620 EUR
24 maj 2016 19:20
600 EUR
24 maj 2016 15:51
540 EUR
24 maj 2016 14:15
520 EUR
23 maj 2016 21:34
500 EUR
23 maj 2016 21:34
480 EUR
23 maj 2016 21:34
460 EUR
23 maj 2016 14:52
420 EUR
19 maj 2016 16:45
400 EUR
14 maj 2016 14:10
200 EUR
13 maj 2016 8:16
180 EUR