IKON, tempera på pannå, Ryssland 1900-talets början.

Kristi lidande. Bär S:t Panteleimon klostrets stämpel på baksidan. Denna ikon har välsignats i det ryska klostret S:t Panteleimon på Athos berget. Storlek 27x22 cm.

Slitage. Retuscheringar.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

ИКОНА, темпера на дереве, Россия, начало ХХ века.
Страсти Христовы. Размеры: 27х22 см. На задней стороне клеймо одного из монастырей на горе Афон.
Потертости. Реставрационная окраска.
Данный предмет можно забрать после аукциона по адресу: Iso Roobertinkatu 12.

Klubbat pris
1 250
14 088
1 304
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (21 bud)
23 maj 2016 16:42
1 250 EUR
23 maj 2016 16:42
1 200 EUR
23 maj 2016 16:41
1 150 EUR
23 maj 2016 16:41
1 100 EUR
23 maj 2016 9:54
1 050 EUR
23 maj 2016 9:54
1 000 EUR
23 maj 2016 8:38
940 EUR
22 maj 2016 23:42
920 EUR
22 maj 2016 23:42
900 EUR
22 maj 2016 23:42
880 EUR
22 maj 2016 23:41
860 EUR
22 maj 2016 23:41
840 EUR
20 maj 2016 20:09
820 EUR
20 maj 2016 8:26
800 EUR
20 maj 2016 2:53
750 EUR
15 maj 2016 17:08
600 EUR
14 maj 2016 18:09
540 EUR
13 maj 2016 8:51
520 EUR
11 maj 2016 21:54
500 EUR
11 maj 2016 21:18
44 EUR
11 maj 2016 13:15
30 EUR