Johan Knutson

(Sverige/Finland, 1816-1899)
Johan Knutson
(Sverige/Finland, 1816-1899)

JOHAN KNUTSON, SKÄRGÅRDSMOTIV.

Sign. Olja på pannå 32x46 cm.

Proveniens

Bukowskis Stockholm 25 maj 1994, lot 120.

Klubbat pris
1 300
14 911
1 360
Utropspris
1 500 EUR
Budhistorik (5 bud)
23 maj 2016 18:42
1 300 EUR
23 maj 2016 18:41
1 250 EUR
22 maj 2016 12:34
1 200 EUR
21 maj 2016 13:23
870 EUR
9 maj 2016 21:17
600 EUR