Vilho Lampi

(Finland, 1898-1936)
Vilho Lampi
(Finland, 1898-1936)

VILHO LAMPI, FRÅN POUTALA BRO.

Sign. -34. Olja på pannå 40x49 cm.

Jubileumsutställning, Lampi-museét 1977; Kervo konstmuseum 1991-1992.

Klubbat pris
6 000
67 980
6 260
Utropspris
8 000 EUR
Budhistorik (4 bud)
9 maj 2016 18:35
6 000 EUR
9 maj 2016 18:35
5 000 EUR
9 maj 2016 18:35
4 000 EUR
9 maj 2016 18:35
3 000 EUR