BÄGARE, silver, Hamburg, Leonhard Rothaer 1600-talets slut, Ryska importstämplar, Moskva 1777, vikt 114 g.

Graverad dekor, delvis förgylld, höjd 8 cm.

Slitage

Marc Rottenberg: Die Goldschmiede Merkzeichen, band II, nr 2427

Klubbat pris
3 222
36 956
3 372
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (30 bud)
10
24 maj 2016 19:45
3 222 EUR
24 maj 2016 19:45
3 203 EUR
24 maj 2016 19:44
2 733 EUR
10
24 maj 2016 19:44
2 633 EUR
24 maj 2016 19:36
1 307 EUR
9
24 maj 2016 19:36
1 257 EUR
9
24 maj 2016 19:35
970 EUR
24 maj 2016 19:35
950 EUR
24 maj 2016 17:38
930 EUR
8
24 maj 2016 17:38
910 EUR
8
24 maj 2016 0:30
870 EUR
23 maj 2016 0:12
850 EUR
8
23 maj 2016 0:12
830 EUR
23 maj 2016 0:11
810 EUR
8
23 maj 2016 0:11
790 EUR
22 maj 2016 16:45
770 EUR
22 maj 2016 15:52
750 EUR
20 maj 2016 8:54
730 EUR
18 maj 2016 22:33
710 EUR
14 maj 2016 20:10
690 EUR
14 maj 2016 20:10
680 EUR
14 maj 2016 12:48
670 EUR
14 maj 2016 12:48
650 EUR
14 maj 2016 12:48
650 EUR
13 maj 2016 1:36
620 EUR
12 maj 2016 14:30
600 EUR
11 maj 2016 22:05
550 EUR
11 maj 2016 1:51
400 EUR
10 maj 2016 12:26
120 EUR
10 maj 2016 9:59
100 EUR