BYRÅ, rokoko, Stockholm, Gustaf Foltjern 1771-1804

Valnötsfanerad med tre lådor. Brännförgyllda beslag. Röd orginal kalkstensskiva med profilerad kant. Signerad i översta lådans sarg. Bredd 85 cm, djup ca 52 cm, höjd 80,5 cm.

Två lås senare, spår av restaurering

Klubbat pris
6 000
67 620
6 261
Utropspris
7 000 EUR
Budhistorik (6 bud)
20 maj 2016 11:26
6 000 EUR
18 maj 2016 9:46
5 200 EUR
16 maj 2016 12:51
5 000 EUR
12 maj 2016 8:04
2 000 EUR
11 maj 2016 18:31
1 550 EUR
10 maj 2016 9:28
1 500 EUR