Adolf von Becker

(Finland, 1831-1909)
Adolf von Becker
(Finland, 1831-1909)

ADOLF VON BECKER, "ITALIENSK NUNNA".

Sign. 1901. Olja på duk 60x49 cm.

Finska Konstnärers utställning 1902; Invigningsutställning på Åbo Konstmuseum 1904; Åbo Konstmuseum 2003.

Österbottens museums publikationer: Adolf von Becker, nr. 217.

Konstnär

Klubbat pris
3 300
37 191
3 444
Utropspris
4 000 EUR
Budhistorik (26 bud)
23 maj 2016 18:31
3 300 EUR
23 maj 2016 18:31
3 230 EUR
23 maj 2016 18:29
3 020 EUR
23 maj 2016 18:28
2 920 EUR
23 maj 2016 18:28
2 900 EUR
23 maj 2016 18:27
2 715 EUR
23 maj 2016 18:25
2 615 EUR
23 maj 2016 18:25
2 515 EUR
23 maj 2016 18:25
2 419 EUR
23 maj 2016 18:23
2 415 EUR
23 maj 2016 18:22
2 315 EUR
23 maj 2016 18:22
2 220 EUR
23 maj 2016 18:22
2 215 EUR
23 maj 2016 18:22
2 115 EUR
23 maj 2016 18:22
2 000 EUR
23 maj 2016 18:22
1 950 EUR
23 maj 2016 18:22
1 900 EUR
23 maj 2016 18:22
1 850 EUR
23 maj 2016 18:22
1 800 EUR
23 maj 2016 18:22
1 750 EUR
23 maj 2016 18:22
1 700 EUR
23 maj 2016 18:22
1 650 EUR
23 maj 2016 18:21
1 600 EUR
23 maj 2016 18:21
1 550 EUR
13 maj 2016 9:25
1 500 EUR
10 maj 2016 21:25
1 050 EUR