DOLK, Kindjal, Kaukasien, 1800-tal

Silverfäste med niellodekor, tveeggat blad med signering. Baljan klädd med tyg samt med niellosilverbeslag. Längd 58 cm.

Slitage, baljan med skador.

Klubbat pris
1 850
20 850
1 931
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (43 bud)
8
23 maj 2016 18:15
1 850 EUR
23 maj 2016 18:15
1 800 EUR
23 maj 2016 18:15
1 650 EUR
8
23 maj 2016 18:15
1 600 EUR
23 maj 2016 18:15
1 310 EUR
8
23 maj 2016 18:15
1 260 EUR
23 maj 2016 17:11
1 210 EUR
23 maj 2016 17:11
1 160 EUR
23 maj 2016 16:48
1 110 EUR
23 maj 2016 15:19
1 060 EUR
23 maj 2016 15:17
1 010 EUR
23 maj 2016 15:17
990 EUR
23 maj 2016 15:16
970 EUR
23 maj 2016 15:16
950 EUR
23 maj 2016 15:14
930 EUR
23 maj 2016 15:14
910 EUR
23 maj 2016 15:14
890 EUR
23 maj 2016 15:14
870 EUR
23 maj 2016 15:13
850 EUR
23 maj 2016 15:13
830 EUR
23 maj 2016 15:13
810 EUR
23 maj 2016 15:13
790 EUR
23 maj 2016 15:13
770 EUR
23 maj 2016 15:13
750 EUR
23 maj 2016 15:12
730 EUR
23 maj 2016 15:12
710 EUR
23 maj 2016 15:12
690 EUR
23 maj 2016 15:12
670 EUR
23 maj 2016 15:11
650 EUR
23 maj 2016 15:11
630 EUR
21 maj 2016 4:30
610 EUR
19 maj 2016 20:29
590 EUR
19 maj 2016 13:34
570 EUR
19 maj 2016 13:34
550 EUR
15 maj 2016 8:14
470 EUR
15 maj 2016 8:14
450 EUR
15 maj 2016 8:14
445 EUR
15 maj 2016 8:14
425 EUR
11 maj 2016 21:34
390 EUR
11 maj 2016 21:34
370 EUR
11 maj 2016 19:29
350 EUR
11 maj 2016 18:47
100 EUR
10 maj 2016 21:29
30 EUR