CHIFFONJÉ, gustaviansk, 1700-talets slut.

Fanerad med mahogny. Vit marmor skiva. Tvådelad. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning, överst låda. Tre lådor i undre delen. .Gavlar med bärhandtag av mässing. Bredd 143 cm. Djup 57 cm. Höjd 137 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Torrsprickor.

1 003
10 572
1 148
Utropspris
2 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
24 maj 2016 16:34
1 003 EUR
24 maj 2016 16:32
903 EUR
24 maj 2016 15:49
600 EUR
20 maj 2016 8:56
580 EUR
11 maj 2016 18:19
30 EUR