SIDOBORD, gustavianskt 1700-talets slut, signerad Johan Magnus Beurling verksam i Stockholm och Norrköping

Mahognyfanerad med mässingsbeslag. Skivan 55,5x50 cm, höjd 76 cm. Signerad inne i lådan IMB. Johan Magnus Beurling 1750-1810.

Smärre slitage.

Avbildad i Boken:Mästarnas möbler, av Torsten Sylvén, 1996. sida 69.

Klubbat pris
860
9 864
900
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
9
24 maj 2016 19:40
860 EUR
8
24 maj 2016 19:40
840 EUR
9
24 maj 2016 19:38
820 EUR
8
14 maj 2016 16:42
800 EUR
14 maj 2016 16:01
400 EUR
13 maj 2016 20:04
300 EUR
11 maj 2016 18:26
160 EUR
11 maj 2016 10:10
150 EUR
10 maj 2016 22:14
120 EUR
9 maj 2016 23:21
110 EUR
9 maj 2016 20:40
100 EUR