Akseli Gallen-Kallela

(Finland, 1865-1931)
Akseli Gallen-Kallela
(Finland, 1865-1931)

AKSELI GALLEN-KALLELA, SKUMMANDE VÅGOR (KONGINKANGAS, LINTULA).

Sign. 1904. Olja på duk 40,5x40,5 cm.

Gallen-Kallela museets arkivkat. M, nr.357.

Konstnär

Klubbat pris
9 908
113 645
10 369
Utropspris
10 000 EUR
Budhistorik (13 bud)
24 maj 2016 17:39
9 908 EUR
24 maj 2016 17:39
9 708 EUR
20 maj 2016 0:25
9 700 EUR
20 maj 2016 0:24
9 500 EUR
20 maj 2016 0:24
9 408 EUR
11 maj 2016 16:18
9 007 EUR
11 maj 2016 16:18
8 807 EUR
11 maj 2016 8:31
8 600 EUR
11 maj 2016 8:31
8 400 EUR
10 maj 2016 15:50
8 200 EUR
10 maj 2016 15:50
8 000 EUR
9 maj 2016 16:54
7 500 EUR
9 maj 2016 13:01
1 111 EUR