SKÅLAR PÅ FOT, ETT PAR. Tillverkad sannolikt av Charls Bredgem. Notsjö, 1860-tal.

Klart glas med vit filigrandekor. Höjd ca 12 cm, diam. 21 cm.

Smärre slitage.

Klubbat pris
3 300
37 851
3 454
Utropspris
3 000 EUR
Budhistorik (16 bud)
24 maj 2016 19:32
3 300 EUR
24 maj 2016 19:32
3 200 EUR
24 maj 2016 19:30
3 100 EUR
24 maj 2016 19:30
3 000 EUR
24 maj 2016 19:24
2 800 EUR
24 maj 2016 19:14
2 700 EUR
24 maj 2016 19:04
2 600 EUR
24 maj 2016 19:00
2 500 EUR
24 maj 2016 17:20
2 400 EUR
24 maj 2016 12:09
1 600 EUR
22 maj 2016 21:54
1 500 EUR
12 maj 2016 14:41
1 400 EUR
11 maj 2016 22:03
1 250 EUR
11 maj 2016 10:09
1 100 EUR
9 maj 2016 21:28
1 000 EUR
9 maj 2016 17:03
250 EUR