KLASSISKA F180

47 föremål
IKON, tempera på pannå, Ryssland 1900-talets början.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 000 EUR
DOLK, Kindjal, Kaukasien, 1800-tal.
Klubbat pris
1 850 EUR
Utropspris
500 EUR
BORDSUR, St.Petersburg, Pavel Buhre ca 1870-90.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
1 800 EUR
SKED, silver och emalj, St:Petersburg ca 1900, Ljubavin.
Klubbat pris
235 EUR
Utropspris
200 EUR
KÅSA, silver, Moskova 1896, Nikolai Strulev.
Klubbat pris
760 EUR
Utropspris
500 EUR
KALK, silver, Moskva 1781, Semen Petrov Kuszov.
Klubbat pris
1 871 EUR
Utropspris
1 200 EUR
BORDSLYSTER, Ryssland, 1800-talets början.
Klubbat pris
4 300 EUR
Utropspris
4 000 EUR
FAT, silver och emalj, Moskva 1887, Pavel Ovtchinnikov.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
1 500 EUR