KLASSISKA F180

36 föremål
ARMBAND, 14K guld, pärla. 1800-talets mitt.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
400 EUR
ÖRHÄNGEN, 18K guld. Bolin, Stockholm 1950-tal.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
700 EUR
ARMBAND, 18K guld. Milano, Italien.
Klubbat pris
1 900 EUR
Utropspris
2 000 EUR
COLLIER, 14K guld.
COLLIER, 14K guld.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
3 500 EUR
COLLIER, 18K guld, Uno a Erre, Italien.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 200 EUR
ÖRHÄNGEN, kuddslipade diamanter, 18K vitguld.
Klubbat pris
4 500 EUR
Utropspris
6 000 EUR
COLLIER, briljantslipade diamanter, 14K vitguld. Italien.
Klubbat pris
2 150 EUR
Utropspris
2 500 EUR
HÄNGE, fasettslipad citrin, 18K guld.  A. Tillander 1946.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
500 EUR
RING, fasettslipad rubin, gammalslipad diamant, 14K (56) guld.
Klubbat pris
1 950 EUR
Utropspris
1 600 EUR
MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld. Tabbah Jewellery, Beirut.
Klubbat pris
450 EUR
Utropspris
500 EUR
RING, diamanter, smaragder, 18K vitguld. Birmingham.
Klubbat pris
750 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ARMBAND, rosenslipade diamanter, guld, silver.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
3 000 EUR
RING, briljantslipade diamanter, 18K vitguld.
Klubbat pris
4 500 EUR
Utropspris
6 000 EUR
ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, 18K vitguld.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
900 EUR
RING, briljantslipad diamant, platina. A. Tillander, Helsingfors.
Klubbat pris
10 800 EUR
Utropspris
14 000 EUR