Viljo Hirvonen

(Finland)
Viljo Hirvonen
(Finland)

VILJO HIRVONEN, GOLVLAMPA, H 801. Stämplad Valaistustyö, H 801. 1970-talets första hälft.

Foten klädd i svart läder, skärmen vitmålad metall och mässing. Justerbar höjd ca 165 cm.

Små bucklor och sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
2 500
28 325
2 608
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
Budhistorik (7 bud)
12 okt 2016 17:12
2 500 EUR
5 okt 2016 16:53
2 400 EUR
4 okt 2016 9:43
2 300 EUR
3 okt 2016 19:37
1 400 EUR
30 sep 2016 9:44
1 300 EUR
29 sep 2016 17:32
1 200 EUR
29 sep 2016 10:53
500 EUR