Marjatta Tapiola

(Finland, Född 1951)
Marjatta Tapiola
(Finland, Född 1951)

MARJATTA TAPIOLA, "HERA PRYDER PÅFÅGELN".

A tergo sign. 2007. Tempera på duk 189x142 cm.

Proveniens

Galerie Forsblom. Privatsamling.

Galerie Forsblom 2007.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
16 400
184 828
17 290
Utropspris
9 000 - 12 000 EUR
Budhistorik (47 bud)
12 okt 2016 21:12
16 400 EUR
12 okt 2016 21:12
16 200 EUR
12 okt 2016 21:11
16 000 EUR
12 okt 2016 21:11
16 000 EUR
12 okt 2016 21:11
15 800 EUR
12 okt 2016 21:10
15 600 EUR
12 okt 2016 21:10
15 500 EUR
12 okt 2016 21:09
15 400 EUR
12 okt 2016 21:09
15 200 EUR
12 okt 2016 21:09
15 000 EUR
12 okt 2016 21:09
14 800 EUR
12 okt 2016 21:08
14 500 EUR
12 okt 2016 21:08
14 300 EUR
12 okt 2016 21:08
14 200 EUR
12 okt 2016 21:08
14 000 EUR
12 okt 2016 21:08
13 800 EUR
12 okt 2016 21:08
13 600 EUR
12 okt 2016 21:07
13 200 EUR
12 okt 2016 21:07
13 000 EUR
12 okt 2016 21:06
12 900 EUR
12 okt 2016 21:06
12 700 EUR
12 okt 2016 21:06
12 300 EUR
12 okt 2016 21:06
12 100 EUR
12 okt 2016 21:06
11 400 EUR
12 okt 2016 21:06
11 200 EUR
12 okt 2016 21:06
10 600 EUR
12 okt 2016 21:05
10 600 EUR
12 okt 2016 21:05
10 200 EUR
12 okt 2016 21:05
10 000 EUR
12 okt 2016 21:05
9 800 EUR
12 okt 2016 21:05
9 600 EUR
12 okt 2016 21:04
9 400 EUR
12 okt 2016 21:04
9 200 EUR
12 okt 2016 21:04
9 000 EUR
12 okt 2016 21:03
9 000 EUR
12 okt 2016 21:02
8 800 EUR
12 okt 2016 21:00
8 600 EUR
12 okt 2016 20:56
8 400 EUR
12 okt 2016 20:28
8 200 EUR
12 okt 2016 20:03
8 000 EUR
12 okt 2016 19:47
7 800 EUR
12 okt 2016 17:28
7 600 EUR
11 okt 2016 20:41
7 400 EUR
9 okt 2016 18:33
7 200 EUR
3 okt 2016 11:49
7 000 EUR
29 sep 2016 19:40
4 000 EUR
29 sep 2016 15:59
3 000 EUR