Arne Jones E1299

Viljo Hirvonen

(Finland)
Viljo Hirvonen
(Finland)

VILJO HIRVONEN, GOLVLAMPA. Modell H 801. Stämplad Valaistustyö H 801.

Foten klädd i svart läder, skärmen vitmålad metall och mässing. Justerbar höjd ca 165 cm.

Sedvanligt slitage. Små skråmor på foten. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
2 500
26 350
2 861
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
Budhistorik (7 bud)
10 nov 2016 19:03
2 500 EUR
10 nov 2016 19:02
2 400 EUR
8 nov 2016 15:50
2 300 EUR
29 okt 2016 23:07
2 050 EUR
29 okt 2016 8:07
1 600 EUR
28 okt 2016 23:58
1 000 EUR
27 okt 2016 22:58
500 EUR