Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Helena Tynell
(Finland, 1918-2016)

HELENA TYNELL, GLASSKULPTUR. Skog. Sign. Helena Tynell Riihimäen Lasi.

Klart och färgat glas. Höjd 13,5 cm, bredd 18,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
330
3 719
344
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (6 bud)
9 nov 2016 19:29
330 EUR
28 okt 2016 15:52
310 EUR
28 okt 2016 15:45
270 EUR
28 okt 2016 15:43
250 EUR
28 okt 2016 9:45
150 EUR
28 okt 2016 6:22
100 EUR