Carl Gustaf Hiort af Ornäs

(Finland, 1911-1995)
Carl Gustaf Hiort af Ornäs
(Finland, 1911-1995)

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJ "Prinsen" Puunveisto Oy- Träsnideri Ab, formgiven 1948.

Stolens höjd 88 cm, sitthöjd 40 cm, bredd 60 cm. Fotpall 1900-talets mitt. Mått 30 x 48 cm, höjd 33 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
770
8 724
803
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (13 bud)
9 nov 2016 17:40
770 EUR
9 nov 2016 17:40
750 EUR
9 nov 2016 5:53
720 EUR
9 nov 2016 5:53
700 EUR
8 nov 2016 19:28
690 EUR
8 nov 2016 19:28
670 EUR
8 nov 2016 19:25
620 EUR
8 nov 2016 19:25
600 EUR
6 nov 2016 12:22
400 EUR
5 nov 2016 19:45
350 EUR
4 nov 2016 22:08
150 EUR
28 okt 2016 16:28
100 EUR
28 okt 2016 15:49
50 EUR