JOHAN LUDVIG RUNEBERGS HAGELGEVÄR, svartkrut, Belgien 1840-tal.

Damaskerad pipa, märkt "Canon a Rubans". Med silverbeslag av Isak Carlstedt Borgå 1848. Längd 133 cm.

Proveniens

Johan Ludvig Runeberg. I arv inom släkten.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
5 500
63 085
5 756
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Budhistorik (45 bud)
10
14 dec 2016 20:13
5 500 EUR
9
14 dec 2016 20:13
5 500 EUR
10
14 dec 2016 20:11
5 201 EUR
9
14 dec 2016 20:11
5 001 EUR
10
14 dec 2016 20:11
5 000 EUR
10
14 dec 2016 20:11
4 800 EUR
9
14 dec 2016 20:11
4 600 EUR
10
14 dec 2016 20:11
4 400 EUR
9
14 dec 2016 20:10
4 200 EUR
10
14 dec 2016 20:10
4 000 EUR
9
14 dec 2016 20:10
4 000 EUR
10
14 dec 2016 20:10
3 855 EUR
9
14 dec 2016 20:10
3 755 EUR
10
14 dec 2016 20:09
3 655 EUR
9
14 dec 2016 20:09
3 555 EUR
10
14 dec 2016 20:09
3 455 EUR
9
14 dec 2016 20:05
3 355 EUR
14 dec 2016 20:05
3 300 EUR
14 dec 2016 19:23
3 251 EUR
9
14 dec 2016 17:34
3 151 EUR
14 dec 2016 17:34
3 100 EUR
14 dec 2016 17:34
3 051 EUR
9
14 dec 2016 17:34
2 951 EUR
14 dec 2016 17:34
2 851 EUR
9
14 dec 2016 17:34
2 751 EUR
14 dec 2016 17:33
2 650 EUR
9
14 dec 2016 17:33
2 550 EUR
14 dec 2016 17:33
2 450 EUR
9
14 dec 2016 17:33
2 350 EUR
14 dec 2016 15:20
2 250 EUR
14 dec 2016 15:20
2 150 EUR
10 dec 2016 19:11
2 110 EUR
8
9 dec 2016 16:57
2 010 EUR
9 dec 2016 16:57
2 000 EUR
9 dec 2016 16:40
1 550 EUR
9 dec 2016 16:40
1 500 EUR
7 dec 2016 13:13
1 250 EUR
6 dec 2016 23:47
1 200 EUR
6 dec 2016 23:47
1 200 EUR
2 dec 2016 20:30
1 150 EUR
2 dec 2016 20:30
1 100 EUR
2 dec 2016 19:25
1 050 EUR
1 dec 2016 16:33
1 000 EUR
1 dec 2016 12:24
200 EUR
1 dec 2016 10:26
30 EUR