Yrjö Blomstedt

(Finland, 1871-1912)
Yrjö Blomstedt
(Finland, 1871-1912)

YRJÖ BLOMSTEDT, BORD OCH SEX STOLAR. Formgivna av Yrjö Blomstedt, 1902.

Lackerat lövträ, skuren dekor. Bordet 165x94,5 och stolarnas höjd 91 cm.

Slitage. Lagning.

300
3 399
313
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
12 dec 2016 20:55
300 EUR
12 dec 2016 20:54
250 EUR
12 dec 2016 20:54
220 EUR
12 dec 2016 20:54
200 EUR
11 dec 2016 11:05
100 EUR
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

327. Karin Broos, "Berlin 2".
Utropspris
400 000 - 500 000 SEK
Budhistorik
420 000

ditt bud
400 000

ditt bud
390 000

ditt bud
Aktuellt bud:
420 000 SEK