SKRIVBORD, Ryssland ca 1850.

SKRIVBORD, Ryssland ca 1850.

Mahognyfanerad med svarvade framben. Raka bakben. Hjulen med mässingstrissor. Två lådor i sargen, nyckelskyltar av ben. Bronsbeslag. Längd 120 cm, djup 60 cm, höjd 77,5 cm.

Fanerlagningar.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
870
9 944
917
Utropspris
500 - 700 EUR
Budhistorik (17 bud)
14 dec 2016 20:02
870 EUR
14 dec 2016 20:02
850 EUR
14 dec 2016 20:01
820 EUR
14 dec 2016 20:01
800 EUR
14 dec 2016 20:01
770 EUR
14 dec 2016 20:01
750 EUR
14 dec 2016 19:51
720 EUR
14 dec 2016 19:51
700 EUR
14 dec 2016 19:51
670 EUR
14 dec 2016 19:51
650 EUR
14 dec 2016 19:50
620 EUR
14 dec 2016 19:50
600 EUR
14 dec 2016 19:47
520 EUR
14 dec 2016 18:47
500 EUR
9 dec 2016 15:22
120 EUR
3 dec 2016 12:19
100 EUR
1 dec 2016 10:48
30 EUR