TVÅ KINESISKA TALLRIKAR, vapenporslin, Qianlong 1700-talets slut, med von Hökerstedts vapen.

Diameter 22,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
610
6 911
636
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (18 bud)
15 dec 2016 13:20
610 EUR
15 dec 2016 13:20
600 EUR
15 dec 2016 11:34
589 EUR
15 dec 2016 10:06
569 EUR
15 dec 2016 10:06
550 EUR
15 dec 2016 9:23
522 EUR
14 dec 2016 17:38
502 EUR
14 dec 2016 17:38
500 EUR
14 dec 2016 17:31
470 EUR
14 dec 2016 17:31
450 EUR
10 dec 2016 0:54
421 EUR
10 dec 2016 0:54
401 EUR
10 dec 2016 0:54
400 EUR
10 dec 2016 0:53
380 EUR
10 dec 2016 0:53
360 EUR
10 dec 2016 0:52
340 EUR
10 dec 2016 0:52
320 EUR
1 dec 2016 18:48
300 EUR