TVÅ KINESISKA TALLRIKAR, vapenporslin, Qianlong 1700-talets slut, med släkten Klickowströms vapen.

Diameter 22 cm.

Obetydligt ytslitage. Ena fatet med litet nagg.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 500
17 205
1 570
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (45 bud)
15 dec 2016 17:09
1 500 EUR
15 dec 2016 13:50
1 450 EUR
15 dec 2016 13:50
1 400 EUR
15 dec 2016 13:50
1 400 EUR
15 dec 2016 10:45
1 330 EUR
15 dec 2016 9:27
1 280 EUR
14 dec 2016 17:39
1 230 EUR
14 dec 2016 16:25
1 200 EUR
14 dec 2016 16:24
1 150 EUR
14 dec 2016 16:24
1 100 EUR
14 dec 2016 16:23
1 050 EUR
14 dec 2016 16:23
1 000 EUR
14 dec 2016 16:21
920 EUR
14 dec 2016 16:21
900 EUR
14 dec 2016 16:18
870 EUR
12 dec 2016 21:32
850 EUR
12 dec 2016 21:32
830 EUR
12 dec 2016 21:32
810 EUR
12 dec 2016 21:32
790 EUR
12 dec 2016 21:32
770 EUR
12 dec 2016 17:26
750 EUR
12 dec 2016 11:31
730 EUR
11 dec 2016 0:24
710 EUR
11 dec 2016 0:24
700 EUR
11 dec 2016 0:23
690 EUR
11 dec 2016 0:12
670 EUR
11 dec 2016 0:12
650 EUR
11 dec 2016 0:12
640 EUR
11 dec 2016 0:05
620 EUR
10 dec 2016 21:11
600 EUR
10 dec 2016 0:49
580 EUR
10 dec 2016 0:49
569 EUR
9 dec 2016 17:13
560 EUR
9 dec 2016 17:13
540 EUR
9 dec 2016 17:10
520 EUR
9 dec 2016 17:10
500 EUR
3 dec 2016 7:25
470 EUR
3 dec 2016 7:25
450 EUR
3 dec 2016 6:47
420 EUR
3 dec 2016 6:46
400 EUR
3 dec 2016 6:46
400 EUR
3 dec 2016 6:45
340 EUR
3 dec 2016 6:45
320 EUR
1 dec 2016 18:48
300 EUR
1 dec 2016 16:50
200 EUR