Alexandre Nikolaevitch Volkov Roussoff

(Ryssland, 1844-1928)
(Ryssland, 1844-1928)

ALEXANDRE NIKOLAEVITCH VOLKOV ROUSSOFF, VID NILFLODEN.

Sign. 1885 Assuan. Akvarell 22x46 cm.

А.Н.Руссов (Муромцев-Волков). Асуан. 1895. Бумага, акварель. 22х46 см.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
2 200
25 234
2 302
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (26 bud)
15 dec 2016 20:11
2 200 EUR
15 dec 2016 20:11
2 100 EUR
15 dec 2016 20:10
2 000 EUR
15 dec 2016 20:09
2 000 EUR
15 dec 2016 20:06
1 950 EUR
15 dec 2016 20:06
1 900 EUR
15 dec 2016 20:03
1 850 EUR
15 dec 2016 20:03
1 800 EUR
15 dec 2016 19:47
1 550 EUR
15 dec 2016 19:47
1 500 EUR
15 dec 2016 18:33
1 300 EUR
15 dec 2016 18:17
1 250 EUR
15 dec 2016 18:17
1 200 EUR
15 dec 2016 18:17
1 050 EUR
15 dec 2016 18:17
1 000 EUR
15 dec 2016 16:49
890 EUR
14 dec 2016 3:02
880 EUR
14 dec 2016 3:00
870 EUR
14 dec 2016 3:00
850 EUR
8 dec 2016 11:28
790 EUR
5 dec 2016 22:16
770 EUR
5 dec 2016 22:16
680 EUR
5 dec 2016 22:16
660 EUR
5 dec 2016 22:16
570 EUR
5 dec 2016 22:16
550 EUR
1 dec 2016 11:10
500 EUR