ETT PAR FRANSKA LJUSSTAKAR, brons, senempir, 1800-talets första hälft.

Patinerade och delvis förgyllda. Trepassformad fot med lejontassar och akantusblad. Räfflad, uppåt avsmalnande pelare, urnformad ljuspipa med blommor och blad. Höjd 26 cm.

Fläckar i förgyllningen.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
600
6 798
626
Utropspris
700 - 900 EUR
Budhistorik (15 bud)
14 dec 2016 16:32
600 EUR
14 dec 2016 16:32
580 EUR
14 dec 2016 16:27
560 EUR
14 dec 2016 16:26
540 EUR
14 dec 2016 14:32
520 EUR
9
14 dec 2016 7:56
500 EUR
8
14 dec 2016 7:47
480 EUR
12 dec 2016 11:59
450 EUR
11 dec 2016 9:41
421 EUR
6 dec 2016 16:38
400 EUR
6 dec 2016 0:07
320 EUR
4 dec 2016 18:49
300 EUR
3 dec 2016 18:01
220 EUR
3 dec 2016 15:41
200 EUR
3 dec 2016 14:08
100 EUR