SYBORD, empire, 1800-talets första hälft.

Mahogny. Rektangulär skiva med låda i sargen. Lyrformade kopplade svanben vilande på lejontassar. Längd 80 cm, bredd 50 cm, höjd 72 cm.

Obetydligt ytslitage. Renoverad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 850
20 850
1 931
Utropspris
900 - 1 200 EUR
Budhistorik (37 bud)
14 dec 2016 17:31
1 850 EUR
8
14 dec 2016 17:31
1 800 EUR
14 dec 2016 17:30
1 750 EUR
8
14 dec 2016 17:30
1 700 EUR
14 dec 2016 17:30
1 700 EUR
8
14 dec 2016 17:28
1 650 EUR
14 dec 2016 17:27
1 600 EUR
8
14 dec 2016 17:27
1 600 EUR
14 dec 2016 17:27
1 550 EUR
8
14 dec 2016 17:27
1 500 EUR
14 dec 2016 17:27
1 450 EUR
8
14 dec 2016 17:27
1 350 EUR
14 dec 2016 17:26
1 300 EUR
8
14 dec 2016 17:26
1 300 EUR
14 dec 2016 17:26
1 250 EUR
8
14 dec 2016 17:26
1 200 EUR
14 dec 2016 17:26
1 200 EUR
8
14 dec 2016 17:26
1 150 EUR
14 dec 2016 17:26
1 100 EUR
8
14 dec 2016 17:25
1 050 EUR
14 dec 2016 17:25
1 000 EUR
14 dec 2016 17:21
940 EUR
9 dec 2016 12:50
920 EUR
4 dec 2016 18:16
900 EUR
4 dec 2016 18:16
881 EUR
4 dec 2016 18:15
860 EUR
4 dec 2016 18:15
840 EUR
4 dec 2016 18:15
820 EUR
4 dec 2016 18:15
800 EUR
4 dec 2016 18:15
780 EUR
4 dec 2016 18:15
760 EUR
4 dec 2016 18:15
740 EUR
4 dec 2016 18:15
720 EUR
3 dec 2016 15:28
700 EUR
2 dec 2016 2:06
150 EUR
1 dec 2016 14:14
60 EUR
1 dec 2016 10:58
30 EUR