KINESISK LERSKULPTUR, Tang dynastin 618-906 e.Kr

Intyg från Oxford Authentication med följer, nr PH 063/375. Daterad 2006. Längd 30 cm, höjd 18 cm.

Slitage. Färgbortfall.

Proveniens

Inköpt hos Arch Angel i Hong Kong. Äkthetsintyg medföljer.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 500
16 995
1 565
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
14 dec 2016 18:10
1 500 EUR
14 dec 2016 18:10
1 451 EUR
14 dec 2016 18:09
1 401 EUR
14 dec 2016 18:09
1 351 EUR
14 dec 2016 18:09
1 301 EUR
14 dec 2016 18:08
1 210 EUR
14 dec 2016 18:08
1 155 EUR
14 dec 2016 18:08
1 055 EUR
3 dec 2016 15:38
1 000 EUR
1 dec 2016 19:07
250 EUR
1 dec 2016 10:59
222 EUR