Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

GLASPOKAL, 1700-talets slut, troligtvis Finland.

Svagt lilatonat glas. Höjd 16,5 cm.

Senare gravering med datering 1871. Slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
564
5 820
645
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (11 bud)
15 dec 2016 18:20
564 EUR
15 dec 2016 18:20
544 EUR
15 dec 2016 6:51
540 EUR
15 dec 2016 6:46
520 EUR
15 dec 2016 6:46
500 EUR
14 dec 2016 23:24
480 EUR
14 dec 2016 19:17
450 EUR
10 dec 2016 19:39
420 EUR
6 dec 2016 23:00
400 EUR
2 dec 2016 13:18
344 EUR
1 dec 2016 20:16
300 EUR