Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

BRICKA, silver, stämplad HGM, Augsburg 1781-1783. Vikt 757 g.

Oval form med konturerat och profilerat brätte, längd 36,5 cm. Med åldermansranka undertill.

Åldersrelaterat slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
620
6 398
709
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (22 bud)
11
15 dec 2016 18:12
620 EUR
10
15 dec 2016 18:12
600 EUR
10
15 dec 2016 16:05
540 EUR
9
15 dec 2016 11:19
520 EUR
10
15 dec 2016 10:21
500 EUR
9
15 dec 2016 10:21
500 EUR
10
15 dec 2016 7:29
470 EUR
9
15 dec 2016 7:29
450 EUR
9
15 dec 2016 7:25
310 EUR
14 dec 2016 20:00
290 EUR
8
11 dec 2016 13:48
270 EUR
11 dec 2016 13:48
250 EUR
8
11 dec 2016 13:48
240 EUR
10 dec 2016 15:54
220 EUR
10 dec 2016 15:54
200 EUR
5 dec 2016 21:47
180 EUR
4 dec 2016 1:49
170 EUR
3 dec 2016 18:19
160 EUR
1 dec 2016 22:01
150 EUR
1 dec 2016 21:36
110 EUR
1 dec 2016 18:33
100 EUR
1 dec 2016 18:09
40 EUR